Email: Timbo@post.cz             Telefonní číslo: +420 732 828 427

Otázky a odpovědi

Jak mi bude elektrokoloběžka dopravena?

Elektrokoloběžka bude dopravena k Vám domů pomocí společnosti Česká pošta / PPL ve vypolstrované kartonové krabici o rozměrech pro elektrokoloběžku  Timbo Comfort – 102,5 x 22,5 x 37,5 a pro Xiaomi Mi Scooter 2 – 115 cm x 19,5 cm x 52 cm. Celková váha balíku je cca 13 kg. Odesíláme ihned po přijetí platby.

 

Co vše balení obsahuje?

V balení najdete kromě elektrokoloběžky také nabíjecí kabel, nářadí potřebné k sestavení koloběžky a její údržby a manuál v českém jazyce.

 

Vztahuje se na naše výrobky záruka?

Ano, na veškeré naše produkty je vztažena dvouletá záruční doba.

 

Na jaký povrch se koloběžka nejvíce hodí?

Elektrokoloběžka se díky velkému průměru kol hodí jak na asfaltový podklad (cyklostezku), tak i nerovné úseky cest jako např. šotolina, městské dlažební kostky, lesní pešinky.

 

Co se na koloběžce může pokazit a jak to opravit?

Nejčastější porucha na elektrokoloběžce Xiaomi Mi Scooter 2 bývá (stejně jako u cyklistického kola) porušená/propíchnutá pneumatika. Oprava je velice podobná, jako v případě cyklistického kola. V případě častější jízdy na nerovných površích doporučujeme zakoupit náhradní duše v našem E-shopu.

 

Je koloběžka vhodná pro malé děti?

Ano, naše zkušenost je velmi potěšující. Děti ve věku 12 let a více bezproblémově zvládnou řízení našich elektrokoloběžek. Na elektrokoloběžce je možno nastavit maximální pojízdnou rychlost, aby Vaše dítě bylo v bezpečí. Navíc, u koloběžky Timbo Comfort je možné nastavit výšku řidítek.

 

Je jezdění na elektrokoloběžce bezpečné?

O bezpečnou jízdu na našich koloběžkách se nemusíte vůbec obávat. Naše koloběžka disponují několika reflexními prvky po stranách rámu a velmi silného LED předního osvětlení. Nezapomněli jsme ani na zadní brzdové světlo, které se rozsvítí při zatáhnutí brzdové páčky. Žádný cyklista ani auto Vás tak nepřehlédne.

 

Lze na elektrokoloběžce jezdit i bez využití elektromotoru?

V případě, že se Vám vybije baterie nebo si budete chtít zvýšit svou fyzickou kondici lze na koloběžce jezdit i klasicky pomocí odražení bez jakéhokoliv odporu motoru.

 

Vyhovuje koloběžka všem legislativním požadavkům?

Koloběžky s pomocným motorem (tj.koloběžka, která je dodatečně osazena motorem a je možné jí provozovat i bez použití motoru odstrkováním) mohou být použity na komunikacích, pokud vyhovují vyhlášce MDČR č. 341/2014 Sb, příloha 12. Jsou pak zařazeny do skupiny jízdní kola, tzn. provoz bez ŘP, bez povinného ručení a RZ.

Aby směla koloběžka s pomocným motorem na komunikace, nesmí mimojiné být její výkon vyšší jak 1kW.

Lze s elektrokoloběžkou jezdit i za deštivého počasí?

Ano, díky certifikaci IP54 je umožněna jízda v mírném dešti nebo prašném prostředí.

 

Jaký je reálný dojezd na našich elektrokoloběžkách?

Reálný dojezd vždy závisí především na kapacitě baterie, tělesné hmotnosti uživatele a terénu či převýšení. Dáváme si záležet na kvalitě baterie a proto u nás najdete baterie Li-Ion o kapacitách 7,8 Ah až 7,5 Ah. U baterie o kapacitě 7,5 Ah je uváděň dojezd až 30 km stejně jako u baterie s kapacitou 7,8Ah.

 

 

 

0